Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Barczewo: Chciał targnąć się na własne życie. Uratował go Oficer dyżurny

Dzięki wysokim kwalifikacjom i odpowiedniemu przeszkoleniu Oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Barczewie, nie doszło do tragedii. Policjant interweniował wobec mieszkańca gminy, który chciał targnąć się na własne życie. Dzięki skutecznej sztuce negocjacji, mężczyzna został obezwładniony przez policjantów i przekazany w ręce ratowników medycznych.

W minioną sobotę (08.07.2017r.), Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Barczewie otrzymał informację, że na terenie gminy w jednym z domów, mężczyzna chce targnąć się na swojeżycie. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol policji. Z uwagi na dynamiczną sytuację i brak chęci współpracy desperata z funkcjonariuszami, do akcji włączył się Oficer dyżurny, który jest przeszkolony z zakresu negocjacji.

Oficer Dyżurny komisariatu w Barczewie, wszedł na poddasze budynku, gdzie znajdował się mężczyzna. Życie mieszkańca gminy było zagrożone, ponieważ w akcie desperacji zdążył on już okaleczyć swoje dłonie.

W trakcie negocjacji, niedoszły desperat kilkukrotnie odkładał i ponownie sięgał po nóż.

Po kilkunastu minutach funkcjonariusz zdołał nakłonić mężczyznę do wyrzucenia niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna został obezwładniony przez policjantów i przekazany w ręce ratowników medycznych, a następnie przewieziony do szpitala. Dzięki profesjonalnemu wyszkoleniu i fachowemu podejściu policjanta w  tak trudnej sytuacji, nie doszło do ludzkiej tragedii. Naszemu koledze gratulujemy tak godnej postawy naśladowania.

Rp/kw