Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ełk: Lekcje z pierwszej pomocy trzecioklasiści zdali na „szóstkę”

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał - w myśl tej zasady policjanci z Ełku zorganizowali warsztaty pierwszej pomocy dla trzecioklasistów. Zajęcia przeprowadził policjant, który jest wykształconym ratownikiem medycznym. Najwięcej emocji dostarczyła dzieciom możliwość sprawdzenia swoich sił na fantomie.

Umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest bardzo ważna i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Ważne, żeby już w dzieciństwie zdobyć odpowiednią wiedzę i oswoić się z ideą pomagania. Dlatego policjanci z Ełku zorganizowali warsztaty z pierwszej pomocy. Te niecodzienne lekcje przeprowadził policjant, który z wykształcenia jest ratownikiem medycznym. Pod jego fachowym okiem uczniowie odgrywali scenki, podczas których musieli udzielić pomocy osobom poszkodowanym. Najwięcej emocji wywołała możliwość sprawdzenia swoich sił na fantomie. Nie lada wyzwaniem było także ułożenie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji.

  • Ćwiczenia z pierwszej pomocy #1
    Ćwiczenia z pierwszej pomocy #1
  • Ćwiczenia z pierwszej pomocy #2
    Ćwiczenia z pierwszej pomocy #2
  • Ćwiczenia z pierwszej pomocy #3
    Ćwiczenia z pierwszej pomocy #3

Takie zajęcia służbą nauce prawidłowego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Policjanci uświadamiają dzieciom, że gdy chodzi o ludzkie życie liczy się każda sekunda i im szybciej zareagujemy, tym lepiej. Dzięki takim spotkaniom dzieci już od najmłodszych lat mogą zdobyć pewność siebie, zdecydowanie i odwagę w podejmowaniu działań ratujących ludzie życie.

(AKdN/TM)