Olsztyn: Dwie kobiety potrącone na przejściu dla pieszych - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Dwie kobiety potrącone na przejściu dla pieszych

Policjanci interweniowali na ul. Pstrowskiego w Olsztynie, gdzie doszło do potrącenia dwóch kobiet przechodzących przez przejście dla pieszych. Kierowca mercedesa jadąc prawym pasem ruchu ominął samochód, który zatrzymał się przed pasami i uderzył w przechodzące po przez jezdnię seniorki. Na szczęście kobiety doznały jedynie ogólnych potłuczeń. Nierozsądny kierowca stracił już prawo jazdy.

Wczoraj (21.11.2017) przed godz. 11:00 kierowca mercedesa jadąc ul. Pstrowskiego potrącił 82-letnią i 75-letnią mieszkankę Olsztyna, które przechodziły przez przejście dla pieszych. Nieostrożny 42-letni mężczyzna jadąc prawym pasem ruchu w kierunku centrum ominął samochód, który jechał po jego lewej stronie w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się przed pasami, by ustąpić pierwszeństwa przechodzącym pieszym. Mercedes uderzył w przechodzące przez jezdnię kobiety. Mieszkanki Olsztyna doznały ogólnych potłuczeń, jedna z nich trafiła do szpitala jednak jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kierowca mercedesa za swoje nierozsądne zachowanie już utracił prawo jazdy. Wkrótce odpowie przed sądem.

Przypominamy, że kodeks drogowy wyraźnie zakazuje „omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Mówi o tym art.26 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności zarówno przez kierowców jak i pieszych podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych.

(IK/TM)