Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Giżyccy Policjanci kontynuują spotkania z dziećmi i uczą jak „Świecić Przykładem” i być bezpiecznym na drodze

Giżyccy policjanci wspólnie z Reporterką z MeloRadio – Aleksandrą Łychacz oraz przedstawicielami lokalnej firmy motoryzacyjnej zorganizowali dla giżyckich przedszkolaków spotkania profilaktyczno – edukacyjne wpisujące się w założenia ogólnopolskiej akcji „Świeć Przykładem” skierowanej do najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Celem ogólnopolskiej akcji „Świeć Przykładem” jest przede wszystkim uświadomienie najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego nie tylko o tym, że posiadanie odblasków poza obszarem zabudowanym po zmroku jest obowiązkowe, ale również o tym, że ma to realny wpływ na ich bezpieczeństwo.

Policjanci wspólnie z Reporterką z „MeloRadio” – Aleksandrą Łychacz oraz przedstawicielami lokalnej firmy motoryzacyjnej zawitali do najmłodszych dzieci w wieku  trzech i czterech lat z giżyckich przedszkoli, gdzie mł. asp. Iwona Chruścińska informowała milusińskich o tym, że często piesi nie zdają sobie sprawy, że są mało widoczni na drodze. Poinformowała, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy, mający na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. 

Policjantka przypomniała również, że elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrań, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski zaleca się umieszczać na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Na koniec pogadanki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przedszkolaki z Przedszkola „Koralik, z Przedszkola nr 1, z Przedszkola „Bajka”, z Przedszkola „Krasnal”, z Przedszkola „Promyk” w Giżycku oraz z Przedszkola w Wilkasach otrzymały kamizelki odblaskowe, przekazane im z tej okazji przez przedstawicieli lokalnej firmy Opel Pindur w Giżycku.

Giżyccy Policjanci – Giżyckim Przedszkolakom

 

„ Nie zapomnij”

Na drodze zawsze jest ruch,

jeżdżą auta, motory i ciężarówki…

że warto być ostrożnym.

Kiedy idziesz przez drogę,

patrz na światła czy zielone…

Śmiało przejdź na drugą stronę!

To jest chyba zrozumiałe i bezpieczne,

więc wspaniałe!

Gdy w półmroku idziesz drogą –

miej odblaski zawsze z sobą.

Nigdy sobie nie zapomnij,

że na pasach się przechodzi.

To jest chyba zrozumiałe i bezpieczne,

więc wspaniałe!

Ładowanie odtwarzacza...