Olsztyn: Kolizja trzech aut poważnie utrudniła ruch - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Kolizja trzech aut poważnie utrudniła ruch

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło wczoraj w dzień na krajowej 51 w m. Dywity. Kierowca ciężarówki jadąc w kierunku m. Dobre Miasto nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego fiata, najechał na jego tył, a ten z kolei uderzył w skodę. Jedna z kobiet trafiła do szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały ponad 3 godziny. Policjanci ostrzegają i apelują o ostrożną jazdę.

Wczoraj (22.11.2017) po godz. 14:00 oficer dyżurny olsztyńskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 51, w którym zderzyła się ciężarówka i dwie osobówki. Okazało się, że 60-letni kierowca scanii jadąc w kierunku Dobrego Miasta nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego fiata, najechał na jego tył, a ten z kolei uderzył w skodę.

61-letnia kierująca fiatem trafiła do szpitala – na szczęście nie doznała obrażeń wymagających leczenia powyżej 7 dni. W miejscu zdarzenia pojawiły się ogromne utrudnienia w ruchu, które trwały ponad 3 godziny. Przeprowadzone badania trzeźwości wykazały, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Kierowca ciężarówki za swój brak ostrożności odpowie przed sądem.

(IK/TM)