Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Giżycko

Giżycko: Uciekał przed policjantami – podejrzany zatrzymany po pościgu

Giżyccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z OPP KWP w Olsztynie zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie reagował na polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej. Na widok funkcjonariuszy kierowca zwiększył prędkość i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że głównym powodem ucieczki było to, że 28-latek nie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku w minioną sobotę wspólnie z policjantami z OPP KWP w Olsztynie realizowali działania pn. „Alkohol i Narkotyki” na terenie powiatu giżyckiego. Chwilę po godzinie 9.00 policjanci dali znak kierowcy vw sharana do zatrzymania się. Ten na chwilę zwolnił, a następnie przyśpieszył i odjechał w kierunku miejscowości Wilkasy. Funkcjonariusze postanowili go zatrzymać. Kierowca nie reagował jednak na dawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe, oddalając się w stronę Wilkas.

Ucieczka nie trwała zbyt długo, mężczyzna został zatrzymany. Kierowcą okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Giżycko, który oświadczył, że uciekał przed patrolem, ponieważ bał się konsekwencji wynikających z braku posiadania prawa jazdy. Mężczyzna był trzeźwy.

Prowadzący pojazd stworzył wiele groźnych i niebezpiecznych sytuacji na drodze oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej i jechał bez uprawnienia.

O dalszym losie 28-latka teraz zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

ig