Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lidzbark Warm.: Kierujący z „promilami” wjeżdżali do rowu. Zgubił ich alkohol?

Policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń, których kierujący swoją podróż zakończyli w rowie. Prócz miejsca postoju, obu kierowców połączyły „promile”, które mieli w organizmie podczas jazdy samochodami. Teraz obaj mieszkańcy powiatu za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. 64 i 30-latkowi grozi kara 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15. Dodatkowo 30-latek odpowie za nie stosowanie się do zakazu sądowego.

W minioną sobotę (17.02.18) po godzinie 9:00 oficer dyżurny lidzbarskiej policji został poinformowany, że w m. Klusajny gm. Orneta doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca pojazdu m-ki Nissan Micra nagle wjechał do przydrożnego rowu.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wjechał do rowu. Od 30-latka mundurowi od razu wyczuli zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że 30-latek ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mundurowi ustalili, że kierujący ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez lidzbarski sąd. Mężczyzna oprócz kierowania w stanie nietrzeźwości odpowie za nie stosowanie się do wyroku sądowego.

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka godzin później na trasie Łaniewo – Wolnica. Tam przed godziną 15:00 kierujący osobowym volkswagenem również wjechał do rowu. Badanie alkomatem wykazało, ze kierujący 64-latek jest pijany. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu twierdził, że to nie on kierował pojazdem. Został zatrzymany w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu mężczyzna przyznał, że zanim wsiadł za kierownicę pojazdu wypił 4 piwa i wódkę.

64-latek nie uniknie konsekwencji za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15 oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

(mk/rj)