Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Iława: Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnych kierujących

Jeden z kierujących zdecydował się wsiąść za kierownicę nie posiadając uprawnień, kolejny znajdując się pod wpływem alkoholu. Wobec mężczyzn interweniowali policjanci.

Wczoraj (16.04.18)  policjanci iławskiej drogówki podczas czynności służbowych zauważyli kierującego toyotą, który nie miał włączonych obowiązkowych świateł mijania. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli drogowej. Policjanci wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 26 - latek nie posiada uprawnień do kierowania samochodem, gdyż zostały mu one zabrane za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie w najbliższym czasie będzie tłumaczył się przed sądem.

W gminie Susz policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem. W trakcie czynności policjanci sprawdzili 43-latka w policyjnych systemach oraz zbadali jego stan trzeźwości. Okazało się, że mieszkaniec gminy Susz kierował jednośladem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Policjanci rower przekazali osobie wskazanej przez 43-latka, a mężczyznę ukarali mandatem.

(ap/rj)