Ostróda/Ełk: Policjanci spotkali się z najmłodszymi - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ostróda/Ełk: Policjanci spotkali się z najmłodszymi

Policjanci kładą duży nacisk na akcje profilaktyczne skierowane do dzieci. Ważne jest, by już od najmłodszych lat nasze pociechy uczyły się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Spotkania z policjantami są wyśmienitą okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza w ruchu drogowym.

Ostróda:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie kładą duży nacisk na akcje profilaktyczne skierowane do dzieci. Ważne jest, by już od najmłodszych lat nasze pociechy uczyły się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Tym razem odwiedzili najmłodszych z przedszkola "Promyczek" w Ostródzie. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskich akcji "Kręci Mnie Bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny" oraz "Świeć Przykładem". "Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny" to ogólnopolska akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Nawiązuje do poprzednich kampanii MSWiA, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie.
 
Celem akcji "Świeć Przykładem" jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym poruszającym się po drodze po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.
 
Podczas spotkania policjantka rozmawiała z maluchami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Przypominała podstawowe zasady poruszania się po drodze, mówiła, jak dzieci powinny zachowywać się na wycieczce czy spacerze oraz wyjaśniała, czemu nie należy rozmawiać z obcymi nam osobami. Dzieci miały okazję dowiedzieć się również, jak należy zachowywać się lesie oraz co zrobić w przypadku ataku zwierzęcia.
Maluchy aktywnie uczestniczyły w rozmowie i chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Ełk:

Policjantów odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ełku i z przedszkola Niezapominajka. Dzięki wizycie uczniowie mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Dzieci z ełckich placówek oświatowych odwiedziły policjantów. Pracę policjantów mogły poznać przedszkolaki z Niezapominajki i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6. Dzieci miały okazję obejrzeć obejrzeć sprzęt i umundurowanie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Niezwykłą radość sprawiło dzieciom oglądanie służbowych pojazdów i krótka przejażdżka przy włączonych sygnałach. Była także okazja do poznania specyfiki pracy policyjnych techników kryminalistyki. Uczniowie odbijali swoje odciski palców na pamiątkę.

Takie spotkania są także wyśmienitą okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza w ruchu drogowym.

(ab/akdn/rj)