Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo/Lidzbark: Wypadek śmiertelny w gminie Rybno i dachujący pojazd w gminie Iłowo-Osada

Dwa zdarzenia drogowe w powiecie działdowskim z udziałem młodych kierujących. W jednym z nich 22-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu, w drugim kierująca o własnych siłach zdołała opuścić dachujący pojazd. Okoliczności zdarzeń wyjaśniają policjanci z Działdowa i z Lidzbarka.

W sobotę (7.07.2018r.) około godziny 11.00 na trasie wojewódzkiej nr 538 w miejscowości Gralewo Stacja w gminie Rybno doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego pojazdem marki VW Golf. Skierowany na miejsce patrol policji z Lidzbarka zastał służby ratunkowe oraz roztrzaskany pojazd. Według wstępnych ustaleń policjantów kierujący pojazdem marki VW Golf 22-letni mieszkaniec powiatu działdowskiego na prostym odcinku drogi zjechał na lewe pobocze uderzając w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia pojazd został odrzucony na prawą stronę drogi, gdzie następnie zatrzymał się w rowie. Kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu. Wszystkie czynności wykonywano pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Działdowie.

Szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku.

 

 

W tym samym dniu policjanci ruchu drogowego z Działdowa interweniowali w związku z zaistniałym zdarzeniem drogowym w gminie Iłowo-Osada. Zdarzenie miało miejsce około godziny. 19.00 na drodze wojewódzkiej nr 544 między miejscowościami Iłowo-Osada a Narzym Kolonia. Obecny na miejscu patrol ustalił, że kierująca pojazdem marki Fiat Coupe nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wjechała autem do rowu, gdzie pojazd dachował. Kierująca autem 27-latka, mieszkanka powiatu płockiego, opuściła pojazd o własnych siłach. Prowadząca pojazd była trzeźwa. Na miejscu obecne służby ratunkowe. Sprawczynię kolizji za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci ukarali mandatem i punktami karnymi.

 

 

 

(jn/rj)