Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Kierowali na „podwójnym gazie” - teraz odpowiedzą przed sądem

Policjanci zatrzymali kolejnych nietrzeźwych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę po wcześniej wypitym alkoholu. Teraz każdy z nich będzie musiał wytłumaczyć swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto musi się on liczyć z karą finansową i zakazem prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat.

Giżycko:

Wczoraj policjanci giżyckiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Do kontroli został zatrzymany kilka minut po godzinie 12:00 w Giżycku na ulicy Obwodowej. 55-letni mieszkaniec gminy Pozezdrze postanowił wsiąść za kierownicę pojazdu marki Mercedes pomimo tego, że wcześniej pił alkohol. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

55-latkowi policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania. Teraz mężczyzna zamiast za kierownicą usiądzie w sądowej ławce, gdzie odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Działdowo:

W Działdowie patrol ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymał do kontroli drogowej 38-letniego mieszkańca Działdowa, który kierował motorowerem marki TGB. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego jednośladem. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie motorowerzysty. Funkcjonariusze uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i sporządzili dokumentację o ukaranie do sądu.

Ełk:

W dniu 10.07.2018 r. w godzinach wieczornych, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ełku otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy motoroweru w miejscowości Prostki, któremu zgłaszający uniemożliwia dalszą jazdę.
Wzorowa postawa mieszkańca Prostek, który uniemożliwił pijanemu kierowcy oddalenie się do czasu przyjazdu patrolu Policji, doprowadziła do zatrzymania 32- letniego mężczyzny. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Olecko:

Wczoraj (10.07.) przed godziną 17:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na trasie Olecko – Cimochy kierowca osobowego volkswagena jechał całą szerokością jezdni, "zaczepiając" o pobocze. W związku z tym Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Olecku bryg. Robert Wiśniewski, będący w czasie wolnym od służby, a będący świadkiem niebezpiecznej jazdy, zajechał kierującemu volkswagenem drogę i zmusił go do zatrzymania. Zaraz za nim, również widząc dziwne zachowanie kierowcy, zatrzymał się mieszkaniec Olecka uniemożliwiając mu wycofanie i dalszą jazdę. Po przyjeździe na miejsce patrolu okazało się, że kierujący volkswagenem 45-latek ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mieszkaniec gminy Raczki został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sprawcy grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto musi się on liczyć z karą finansową i zakazem prowadzenia pojazdów nawet do 3 lat.

Ełk:

(ich/rj)