Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMP Olsztyn

Olsztyn/Dywity: Marihuana z plantacji w gminie Dywity nie trafi już do dealerów. Policjanci zlikwidowali uprawę konopi

Policjanci zajmujący się na co dzień walką z przestępczością narkotykową, zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Konopie były uprawiane przez dwóch braci, którzy regularnie doglądali rośliny zasadzone w lesie, w gminie Dywity. Zatrzymani już usłyszeli zarzuty. Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z olsztyńskiej komendy zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie leśnym w gminie Dywity, znajduje się uprawa konopi, która jest regularnie doglądana przez dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze ustalili, jakim samochodem poruszają się „właściciele” plantacji. W niedzielę zatrzymali osobowego fiata, w którym jechało dwóch braci - 25 i 23-latek. Mężczyźni przyznali się, że to oni założyli plantację w lesie. Policjanci ścięli i zabezpieczyli 58 krzaków.

Bracia zostali zatrzymani i spędzili noc w policyjnym areszcie. Już usłyszeli zarzuty uprawy konopi. Wobec mężczyzn zastosowano policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe.

Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.

ik/in

  • Zabezpieczona plantacja konopi
    Zabezpieczona plantacja konopi
  • Zabezpieczona plantacja konopi
    Zabezpieczona plantacja konopi