Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Iława

Iława: Przedszkolaki odwiedziły policjantów w ich miejscu pracy

Dzieci z Przedszkola w Lubawie odwiedziły policjantów z komisariatu policji. Funkcjonariusze omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu jak i w drodze do niego oraz w domu czy na placu zabaw. W trakcie odwiedzin dzieci miały także okazję, aby porozmawiać z funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy. Przedszkolaki mogły również przyjrzeć się z bliska pracy osoby przyjmującej zgłoszenia od mieszkańców miasta i gminy Lubawa czy usiąść w fotelu komendanta.

Komisariat Policji w Lubawie odwiedziły dzieci z lokalnego przedszkola z grupy Lwiątka. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy osoby przyjmującej zgłoszenia od mieszkańców miasta i gminy Lubawa, porozmawiać z niektórymi funkcjonariuszami oraz zobaczyć, jak wygląda ich miejsce pracy. Zwiedzający zobaczyli sprzęt, jakim dysponuje policja, a siedząc w fotelu komendanta mogły poczuć się tak jakby dowodziły jednostką.  Dzieci wspólnie z funkcjonariuszami przypomniały sobie  również jak powinna wyglądać bezpieczna droga do i z przedszkola. Mundurowi omówili z najmłodszymi podstawowe zasady bezpieczeństwa zabawy w domu czy na placu zabaw.  Policjanci przypomnieli także  jak postępować, gdy zostaną zaatakowane przez zwierzę.

Przebiegające w miłej atmosferze spotkanie zostało uwieńczone mnóstwem ciekawych pytań. Wizyta gości zakończyła się wspólnymi fotografiami.

jk/in

  • Dzieci z wizytą w komendzie
    Dzieci z wizytą w komendzie
  • Dzieci z wizytą w komendzie
    Dzieci z wizytą w komendzie