Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Szczytno

Szczytno: Młodzi policjanci zakończyli adaptację zawodową

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie podinsp. Arkadiusz Napiórkowski podziękował młodym policjantom, którzy realizowali adaptację zawodową w naszej jednostce. To druga tura funkcjonariuszy, którzy na terenie powiatu szczycieńskiego zdobywali interwencyjne szlify.

Siedmioro młodych policjantów, którzy od sierpnia br. realizowali adaptację zawodową w Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie, właśnie ją zakończyli.

Młodym funkcjonariuszom podziękował I Zastępca Komendanta jednostki podinsp. Arkadiusz Napiórkowski.

Pięcioro funkcjonariuszy zostało oddelegowanych do Szczytna aż z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Natomiast dwoje świeżo upieczonych policjantów, to funkcjonariusze przyjęci do służby w Wydziale Patrolowo – Interwencyjnym i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

W pożegnaniu młodych policjantów uczestniczyli także podkom. Andrzej Andraczek Zastępca Naczelnika Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego i Ruchu Drogowego oraz st. asp. Ryszard Kobylański z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, który był opiekunem funkcjonariuszy. Dawał im merytoryczne wskazówki, a także wspierał w trakcie pobytu w Szczytnie.

Dzięki uprzejmości Komendanta-Rektora insp. dr Marka Fałdowskiego młodzi policjanci byli zakwaterowani na terenie Wyższej Szkoły Policji, natomiast zgodnie
z Porozumieniem zawartym ze Starostą Szczycieńskim Jarosławem Matłachem, funkcjonariusze mieli zapewnione wyżywienie.

Należy przypomnieć, że w trakcie przeprowadzonych służb młodzi policjanci zatrzymali kilka osób poszukiwanych nakazami wydanymi przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, uczestniczyli w działaniach profilaktycznych, a także zabezpieczali ćwiczenia i akcje służb ratunkowych.

esz/in

 • Adaptacja zawodowa
  Adaptacja zawodowa
 • Adaptacja zawodowa
  Adaptacja zawodowa
 • Adaptacja zawodowa
  Adaptacja zawodowa
 • Adaptacja zawodowa
  Adaptacja zawodowa