Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Braniewo: Ćwiczyli umiejętności działania w sytuacjach kryzysowych

W jednostce wojskowej w Chruścielu odbyły się ćwiczenia mające na celu doskonalenie współpracy służb tj. Wojska, Żandarmerii Wojskowej,Policji oraz SUFO, a także dopracowanie procedur przewidzianych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa. W tym samym czasie policjanci przeprowadzili ćwiczenia sztabowe ukierunkowane na pościg za dywersantami i ujawnianie ładunku wybuchowego.

O godz. 12:00 policjanci zostali powiadomieni, że na terenie jednostki wojskowej w Chruścielu doszło do naruszenia systemu ochrony. Czterech uzbrojonych intruzów wtargnęło na teren obiektu, usiłując dostać się do budynków. Oficer dyżurny braniewskiej komendy po otrzymaniu tej informacji natychmiast skierował na miejsce dostępne służby. Ogłoszono alarm. Komendant Powiatowy Policji powołał sztab koordynujący wszelkie działania funkcjonariuszy. Dyżurny powiadomił strażaków, pogotowie, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wszystkie siły zostały zadysponowane w rejon jednostki wojskowej. Jeden z intruzów odjechał szarym furgonem w kierunku S-22. Celem zatrzymania uciekiniera wystawiono posterunki blokadowe. Na widok radiowozów mężczyzna porzucił auto i uciekł do pobliskiego lasu. Po chwili został zatrzymany. W trakcie sprawdzenia samochodu zabezpieczono podejrzane pakunki. Miejsce zostało przekazane grupie policyjnych pirotechników, którzy zdetonowali materiały wybuchowe w bezpiecznej przestrzeni.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Policjanci biorąc udział w tych działaniach po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności postępowania i realizowania obowiązujących procedur, i współpracy z innymi służbami.

(js/rj)