Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Region: Trudne warunki na drogach Warmii i Mazur – zachowajmy szczególną ostrożność i zdrowy rozsądek

Od kilku dni na drogach Warmii i Mazur pada marznący deszcz i śnieg. Warunki do jazdy są bardzo trudne, jest przede wszystkim ślisko, o czym przekonało się już kilku kierowców. Pamiętajmy, że to my sami – jako kierowcy – jesteśmy w pierwszej kolejności odpowiedzialni za to, czy nasza podróż samochodem nie skończy się dramatycznym finałem. Dlatego, drogi kierowco, noga z gazu!

Lidzbark Warm.: Ślisko na drogach. Kierująca uderzyła w drzewo

Do zdarzenia doszło wczoraj (07.01.19) po godzinie 16.00 na odcinku drogi wojewódzkiej nr 513 Lidzbark Warmiński – Wozławki. Jak ustalili wstępnie policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, kierująca osobowym bmw na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania innego pojazdu wpadła w poślizg i uderzyła bokiem pojazdu w drzewo. Następnie auto obróciło się w przeciwnym kierunku jazdy i wpadło do przydrożnego rowu.

Ranna w zderzeniu 24-latka została przetransportowana przez załogę karetki pogotowia do szpitala w Bartoszycach. Kobieta podróżowała sama.

Droga w miejscu zdarzenia przez ponad godzinę była zablokowana. Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia.

 • Zdarzenie drogowe Lidzbark Warm. - Wozławki Zdarzenie drogowe Lidzbark Warm. - Wozławki
  Zdarzenie drogowe Lidzbark Warm. - Wozławki
 • Zdarzenie drogowe Lidzbark Warm. - Wozławki Zdarzenie drogowe Lidzbark Warm. - Wozławki
  Zdarzenie drogowe Lidzbark Warm. - Wozławki

Iława: Policjanci apelują. Dostosujmy prędkość do warunków na drodze

Do  jednego z nich doszło na drodze wojewódzkiej Iława – Susz. 48-latka kierująca renault na oblodzonej nawierzchni jezdni nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, po czym najechała na przydrożne drzewo. Kierująca została przetransportowanych do szpitala ale na szczęście nic poważnego jej się nie stało. Teraz policjanci dokładnie wyjaśnią dokładne okoliczności tego zdarzenia.

 • Zdarzenie drogowe Iława - Susz Zdarzenie drogowe Iława - Susz
  Zdarzenie drogowe Iława - Susz
 • Zdarzenie drogowe Iława - Susz Zdarzenie drogowe Iława - Susz
  Zdarzenie drogowe Iława - Susz

Działdowo: Nie dostosował prędkości – w konsekwencji wjechał w bariery ochronne

Po godzinie 18.00 policjanci działdowskiej drogówki pojechali na drogę powiatową nr 1280 łączącą miejscowości Lidzbark-Koszelewy, gdzie ze zgłoszenia wynikało, że auto osobowe uderzyło w barierki zabezpieczające. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem marki Peugeot mieszkaniec gminy Płośnica nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wpadł w poślizg i uderzył w bariery ochronne.  Kierujący autem był trzeźwy i nie odniósł żadnych poważnych obrażeń. Sprawcę kolizji policjanci ukarali punktami i mandatem oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Braniewo: Nie dostosował prędkości, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo

Wczoraj około godziny 15.00 oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym w pobliżu Bemowizny. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 26-latek nie dostosował prędkości do warunków, które panowały na drodze, stracił panowanie nad autem, uderzył w drzewo, a następnie kilkukrotnie obrócił się wokół własnej osi i uderzył w kolejne drzewo. Z mężczyzną jechało dziecko i 3 kobiety. Na skutek zderzenia jedna z pasażerek, która była w widocznej ciąży, trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Funkcjonariusze ustalili, że jadący fordem mężczyzna nie ma prawa jazdy. Uprawnienia zostały mu cofnięte w 2014 roku.

Na czas wykonywania czynności na miejscu wypadku wstrzymano ruch. Policjanci  przeprowadzili oględziny, w trakcie których zabezpieczyli ślady i wykonali niezbędną dokumentację. Czynności w tej sprawie trwają.

Mrągowo: Nietrzeźwy spowodował kolizję

Wczoraj po godzinie 14.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło na ulicy Giżyckiej w Mrągowie.

Policjanci którzy pojechali na miejsce ustalili, że 49-letni kierowca skody nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu w efekcie czego  uderzył w tył osobowego forda.

Policjanci szybko wyjaśnili przyczynę niewłaściwego zachowania 48-letniego kierowcy skody. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca zdarzenia miał ponad 0,9 promila alkoholu w organizmie. Tego dnia mężczyzna stracił prawo jazdy kategorii A,B, T. Dodatkowo poniesie konsekwencje popełnienia przestępstwa. Za  kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Lidzbark Warm.: Jechał za szybko i uderzył w słup

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło dziś (08.01.19) kilka minut po godzinie 10.00  na ulicy 1 Maja w Ornecie. Tam jak wynika z ustaleń policyjnych drogowców, kierujący cysterną 63-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg. Kierowca tracąc kontrolę nad pojazdem uderzył w znak drogowy, a następnie zatrzymał się na słupie energetycznym stawiając pojazd w poprzek drogi.

Na szczęście w momencie zdarzenia nie było w pobliżu osób pieszych. Kierujący nie wymagał opieki medycznej. Jechał sam, był trzeźwy.

Za popełnione wykroczenie policjanci ukarali mieszkańca województwa pomorskiego mandatem.

 • Zdarzenie drogowe - Orneta Zdarzenie drogowe - Orneta
  Zdarzenie drogowe - Orneta
 • Zdarzenie drogowe - Orneta Zdarzenie drogowe - Orneta
  Zdarzenie drogowe - Orneta

Elbląg: Wjechał w stojącą ciężarówkę

Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 13.00 na drodze nr 7. Na poboczu drogi zatrzymał się ciężarowy daf. Po chwili w pojazd ten uderzyła scania. Kierujący nią mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala. Ruch odbywał się lewym pasem.

 • Zdarzenie drogowe Zdarzenie drogowe
  Zdarzenie drogowe
 • Zdarzenie drogowe Zdarzenie drogowe
  Zdarzenie drogowe

Pisz: Trudne warunki na drogach - ciężarówka zablokowała DK 16 na kilka godzin

Dziś (08.01.2019) przed godziną 19.00 na drodze krajowej nr 16 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na trasie Orzysz – Mikołajki w okolicach miejscowości Drozdowo przewróciła się ciężarówka. Do północy zablokowała ruch na tej trasie.

Jak ustalili policjanci 24-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, kierując samochodem marki Daf, na łuku drogi najwyraźniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu blokując ruch. Wielogodzinne utrudnienia na tej trasie spowodowane były koniecznością wyciągnięcia z rowu ciężarówki, ale wcześniej rozładowania blisko 25 ton blachy, którą ten samochód przewoził.

Kierujący tirem był trzeźwy. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i drogowe policjanci apelują do kierowców o zachowanie środków ostrożności na drodze, zdjęcie nogi z gazu i bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.

 • Zdarzenie drogowe Zdarzenie drogowe
  Zdarzenie drogowe
 • Zdarzenie drogowe Zdarzenie drogowe
  Zdarzenie drogowe

Pamiętajmy!

Rozsądek przede wszystkim! Padający śnieg lub deszcz, a także pojawiające się przymrozki sprawiają, że droga jest śliska. Kierujący muszą się liczyć z tym, że nie zdążą natychmiast zatrzymać pojazdu. Czas hamowania auta znacznie się wtedy wydłuża i nietrudno o wypadek. Ślisko jest również na chodnikach, apelujemy do pieszych, aby bardzo uważali zbliżając się do przejść, tracąc równowagę na śliskim chodniku możemy wpaść pod samochód. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Nieważne jednak czy jedziemy autem, rowerem czy też przemieszczamy się pieszo to pamiętajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoje oraz innych użytkowników drogi. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie, a także odpowiednie wyposażenie naszego pojazdu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

mk/jk/jn/js/dk/kn/asz/in