Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Mrągowo

Mrągowo: Odpowie za rozbój, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Mrągowscy policjanci zatrzymali 23-latka. Młody mężczyzna podejrzany jest o rozbój. Napastnik swoją ofiarę zaatakował zabierając jej torebkę wraz z portfelem, pieniędzmi, telefonami i dokumentami. W wyniku skutecznej pracy funkcjonariuszy kilkadziesiąt minut później podejrzany miał już kajdanki na rękach, a pokrzywdzona odzyskała część skradzionych przedmiotów.

Do zdarzenia doszło w sobotę (12.01.19 r.) na ulicy M. Skłodowskiej w Mrągowie. Po godzinie 17.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy został poinformowany o rozboju.

Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że gdy szła chodnikiem w kierunku ulicy Piaskowej nagle z tyłu nieznany mężczyzna pchnął ją, wyrwał torebkę i uciekł. W wyniku przestępstwa pokrzywdzona straciła dokumenty, telefony oraz pieniądze.

Mrągowscy policjanci natychmiast podjęli działania. Funkcjonariusze m.in. sprawdzili monitoring znajdujący się w pobliskiej restauracji. Mimo, że ujęcie na nagraniu było z daleka, to funkcjonariusze rozpoznali na nim znanego im 23-latka.

W konsekwencji jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie podejrzanego mężczyznę i odzyskali skradzione przedmioty. Okazało się bowiem, że 23-latek zabrał pieniądze, a torebkę wyrzucił w zarośla.

Podejrzany  23-letni  mieszkaniec miasta jest  dobrze znany mrągowskiej policji. W chwili zatrzymania miał 2 promile alkoholu w organizmie. Noc spędził w policyjnym areszcie, a w poniedziałek na wniosek policji i prokuratury sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące.

Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

dk/in

  • Podejrzany o rozbój
    Podejrzany o rozbój