Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działdowo: Policyjny dozór wobec 24-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków

Policjanci prewencji z Działdowa podczas pełnienia służby na terenie miasta skontrolowali na jednej z ulic 24-latka, który posiadał przy sobie narkotyki. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Prokurator Rejonowy w Działdowie zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Za przestępstwo narkotykowe grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (14.01.2019) w godzinach wieczornych policjanci prewencji z Działdowa pełniąc służbę na terenie miasta zauważyli na jednej z ulic stojący pojazd osobowy. Gdy zbliżali się radiowozem do pojazdu, wyszedł z niego w pośpiechu młody mężczyzna. Policjanci postanowili go wylegitymować i dokonali sprawdzenia auta. W wyniku przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili czarny woreczek z zawartością foliowego zawiniątka wypełnionego białym proszkiem. Mundurowi zabezpieczyli podejrzaną substancję, a mężczyznę zatrzymali do wyjaśnienia.

Zatrzymany to 24-letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada. Badanie narkotesterem wykazało, że ujawniony przez policjantów proszek to amfetamina w ilości 30 gramów. Wczoraj (15.01.2019) Prokuratura Rejonowa w Działdowie zastosowała wobec podejrzanego o posiadanie narkotyków środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie substancji psychoaktywnej lub środków odurzających sprawcy grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(jn/tm)

  • Zabezpieczony narkotyk
    Zabezpieczony narkotyk