Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Lidzbark Warmiński

17-latek podejrzany o kradzież 2 skuterów zatrzymany przez policjantów

Orneccy policjanci zatrzymali 17-latka podejrzanego o kradzież 2 skuterów o wartości 1.000 zł każdy. Okazało się, że nastolatek jest uciekinierem z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Już usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Jego sytuacją zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

5 marca br. orneccy policjanci przyjęli zawiadomienie od mieszkańca miasta dotyczące kradzieży skutera. Pojazd stał zaparkowany na parkingu przed blokiem przy ulicy Sportowej. Podobna sytuacja miała miejsce dzień później. Wówczas taki sam pojazd został skradziony z parkingu przy ulicy Przemysłowej.

W wyniku podjętych czynności policjanci odnaleźli jeden z jednośladów. Pojazd ukryty był w krzakach w pobliżu Jeziora Mieczowego. Odzyskany skuter wrócił do właściciela.

W miniony wtorek (19.03.2019) orneccy kryminalni na jednej z ulic miasta zatrzymali 17-latka podejrzanego o kradzież skuterów. Podczas legitymowania okazało się, że chłopak jest uciekinierem z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Nastolatek usłyszał zarzuty kradzieży jednośladów, do których się przyznał. Podejrzany wyjaśnił policjantom, że drugi ze skradzionych skuterów sprzedał. Po wykonaniu czynności nieletni został przekazany wychowawcom i przetransportowany do ośrodka wychowawczego. Wkrótce jego sytuacją zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci nadal pracują nad odzyskaniem skradzionego jednośladu.

mk/in

  • Policyjny radiowóz z przyczepką, do której policjanci wprowadzają zabezpieczony skuter
    Zabezpieczony skuter