Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Ełk

Policjanci zatrzymali podejrzanych o włamania do sklepu i domku letniskowego

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do sklepu i domku letniskowego. Ich łupem padły pieniądze, papierosy, alkohol oraz sprzęt RTV. Starty zostały oszacowane na ponad 9.000 zł. Prokurator Rejonowy w Ełku zastosował wobec nich policyjny dozór.

Policjanci zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Prostki i jego 30-letniego znajomego. Jak ustalili śledczy, mężczyźni w lipcu br. włamali się do sklepu spożywczo-przemysłowego na terenie gminy Ełk i ukradli stamtąd ponad 4.000 zł oraz artykuły spożywcze, alkohol i papierosy. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 8.500 zł.

Kryminalni pracujący nad sprawą ustalili, że w kilka dni temu, mężczyźni włamali się również do domku letniskowego pod Ełkiem, skąd zabrali telewizor oraz dekoder, a nawet komplet sztućców. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 500 zł. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Grożą im kary pozbawienia wolności nawet do lat 10. Prokurator Rejonowy w Ełku zastosował wobec nich policyjny dozór.

aj/in

  • Na podłodze znajduje się czarny worek foliowy, w którym są papierosy, obok szklane butelki oraz kucający nad zabezpieczonymi przedmiotami policjant
    Zabezpieczone przedmioty