Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Węgorzewo

69-latek groził pracownikowi socjalnemu nożem. Został zatrzymany

Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu, który groził pracownikowi socjalnemu. 69-latek przyszedł do jednego z ośrodków pomocy społecznej w powiecie węgorzewskim i w trakcie wykonywanych przez pracownika czynności wyciągnął nóż. Kobieta w obawie o swoje życie zawiadomiła o tym policję. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem oraz otrzymał zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej. Za popełnione przestępstwo może grozić mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Na początku tygodnia (15 lipca br.) do jednego z ośrodków pomocy społecznej w powiecie węgorzewskim przyszedł 69-letni mężczyzna. W takcie rozmowy z pracownikiem socjalnym mieszkaniec Węgorzewa zachowywał się bardzo nerwowo. Chciał wymusić na kobiecie wypełnienie żądanych przez niego dokumentów, a gdy agresja słowna nie przynosiła oczekiwanych przez niego rezultatów wyjął nóż, którym jej zagroził. Przerażona kobieta w obawie o swoje zdrowie i życie o zdarzeniu powiadomiła policję. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Decyzją prokuratury zatrzymany został objęty policyjnym dozorem i otrzymał zakaz kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej. Za popełnione przestępstwo może grozić mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

gm/in