Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KPP Działdowo

Bez ważnego przeglądu auta, z ponad 3 promilami alkoholu, z dożywotnim zakazem kierowania pojazdami i 77-letnią pasażerką w aucie podróżował 54-latek

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Płośnica, który kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi i mając 3,5 promila alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, auto nie posiadało aktualnego przeglądu, a z mężczyzną podróżowała 77-letnia pasażerka. Pijanego kierowcę matiza ujęli dwaj mieszkańcy z tej samej gminy i przekazali w ręce policji.

W jednej z miejscowości w gminie Płośnica dwóch mieszkańców stojąc pod sklepem spożywczym zauważyło podjeżdżający pod drzwi lokalu pojazd marki Daewoo Matiz. Z samochodu wysiadł, chwiejąc się na nogach, mężczyzna w średnim wieku, po czym wszedł do sklepu zakupił kilka piw i ponownie wsiadł do pojazdu próbując go uruchomić. Dwaj młodzi mężczyźni podeszli do kierowcy matiza i poprosili by wysiadł z auta, a następnie wyjęli kluczyki ze stacyjki i wezwali policję. Na miejscu policjanci zastali zgłaszających i dwie znajdujące się poza autem osoby. Jedną z nich był kierowca matiza, 54-letni mieszkaniec gminy Płośnica, drugą – podróżująca z mężczyzną 77-letnia pasażerka. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny i dokumenty jego oraz pojazdu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 3,5 promila alkoholu w organizmie 54-latka. Policjanci ustalili również, że mężczyznę obowiązuje dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Jakby tego było mało, auto nie posiadało aktualnego przeglądu, co poskutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do wytrzeźwienia.

54-latkowi za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Słowa uznania należą się dwóm mieszkańcom gminy Płośnica, którzy wykazali się wzorową postawą reagując na zaistniałą sytuację i być może zapobiegli tragedii, która mogłaby wydarzyć się na drodze. Dzięki ich działaniu kolejny skrajnie nieodpowiedzialny kierowca został wyeliminowany z ruchu.

jn/in