Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wojewódzki etap konkursu pn. „Rymowanka-Zachęcanka” rozstrzygnięty. Trzymamy kciuki za uczniów klas I-III Szkół Podstawowych z Warmii i Mazur!

Przez ostatnie dwa miesiące czekaliśmy na zgłoszenia od uczniów klas I-III szkół podstawowych, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez Komendę Główną Policji. Zadaniem konkursowym było ułożenie czterowersowej rymowanki o tematyce zachęcającej do używania elementów odblaskowych. Rymowanka, która zostanie najwyżej oceniona przez komisję konkursową, będzie symbolem promującym „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków w 2020 roku”. Po burzliwych naradach pięć wybranych prac będzie reprezentować nasze województwo w finale.

Od 6 maja do 18 lipca 2019 roku czekaliśmy na zgłoszenia prac z klas I-III szkół podstawowych, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez Komendę Główną Policji. Zadaniem konkursowym było ułożenie czterowersowej rymowanki o tematyce zachęcającej do używania elementów odblaskowych. Konkurs zgodnie z regulaminem składa się z trzech etapów:

- etap I – na szczeblu uczestnika, podczas którego spośród ułożonych  przez dzieci rymowanek wybrane zostaną maksymalnie 3 prace konkursowe. O wyborze prac konkursowych zadecyduje komisja konkursowa powołana przez Uczestnika.

- etap II – na szczeblu komendy wojewódzkiej/stołecznej policji, podczas którego spośród nadesłanych przez Uczestników prac konkursowych wybranych zostanie 5 prac finałowych

- etap III – na szczeblu centralnym, w którym spośród zgłoszonych przez komendy wojewódzkie/Stołeczną Policji prac finałowych wybrani zostaną laureaci Konkursu. O wyborze zadecyduje komisja konkursowa złożona z przedstawicieli Komendy Głównej Policji.

Do 18 lipca czekaliśmy na prace konkursowe. Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania - do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wpłynęło ponad 50 przepięknych czterowersowych rymowanek. Wyobraźnia uczniów klas I-III, ich kreatywność oraz staranność wykonania projektów bardzo zaskoczyły komisję konkursową. Dziś (19.07.2019) członkowie komisji stanęli przed bardzo trudnym zadaniem: należało wybrać tylko pięć najlepszych prac, które zakwalifikują się do etapu ogólnopolskiego. Wszystkie prace przykuwały uwagę, we wszystkich widać było pasję małych twórców. Po burzliwych naradach wyłoniono pięć prac - które reprezentować będą nasze województwo w finale. Trzymamy kciuki za pierwszo, drugo i trzecio klasistów przedstawicieli z Warmii i Mazur!

jb/kw

 

 

  • rymowanka zachecanka
  • rymowanka zachecanka
  • rymowanka zachecanka