Zdarzenie z udziałem rowerzystki i ciężarówki - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenie z udziałem rowerzystki i ciężarówki

W Działdowie policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem kierującej jednośladem. Rowerzystka jadąc w mieście chodnikiem została potrącona przez kierowcę samochodu ciężarowego skręcającego z drogi na teren gazowni. Przytomną kobietę ze złamaną nogą karetka pogotowia przewiozła do szpitala w Działdowie. Kierowca ciężarówki był trzeźwy.

We wtorek (13.08.2019) około godz. 11:00 na ul. Hallera w Działdowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem kierującego samochodem ciężarowym i rowerzystki. Kierujący ciężarówką jadąc ulicą Hallera, podczas skrętu w prawo z drogi na teren gazowni, potrącił jadącą chodnikiem rowerzystkę. Na miejscu czynności prowadzili policjanci prewencji, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Kierującą jednośladem przytomną ze złamaną nogą karetka przetransportowała do szpitala w Działdowie. To 65-letnia mieszkanka Działdowa.

  • Miejsce zdarzenia drogowego w Działdowie Miejsce zdarzenia drogowego w Działdowie. Ciężarówka biorąca w nim udział.
    Miejsce zdarzenia drogowego w Działdowie
  • Miejsce zdarzenia drogowego w Działdowie Miejsce zdarzenia drogowego w Działdowie. Uszkodzony rower
    Miejsce zdarzenia drogowego w Działdowie
  • Miejsce zdarzenia drogowego w Działdowie Miejsce zdarzenia drogowego w Działdowie
    Miejsce zdarzenia drogowego w Działdowie

Ruch odbywał się wahadłowo, a nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwali policjanci, którzy teraz wyjasniają szczegółowo przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

(jn/tm)