Zatrzymali nietrzeźwych kierujących - Aktualności - Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali nietrzeźwych kierujących

Dzielnicowa z Posterunku Policji w Wydminach oraz dwaj funkcjonariusze, będąc po służbie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który miał 3 promile alkoholu w organizmie i do tego nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. 45-latek jechał całą szerokością drogi. Tłumaczył, że jechał po żonę do pracy. Policjanci z Lidzbarka zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. 64-latek kierował jednośladem mając 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna wpadł w ręce Policji dzięki zgłoszeniu obywatelskiemu.

Giżycko:

Mł. asp. Iwona Stankiewicz jest dzielnicową w Posterunku Policji w Wydminach. Wczoraj  (13.08.2019 r.) około godz: 23:00 wracała po służbie do domu. Jechała z dwoma innymi funkcjonariuszami, którzy obecnie są na adaptacji zawodowej w giżyckiej komendzie. Jadąc przez miejscowość Sucholaski gm. Wydminy przed nią z posesji na drogę wyjechała osobowa Honda. Kierowca tego auta prowadził pojazd całą szerokością jezdni. Policjantka podejrzewała, że kierowca musi być pijany. Wyprzedziła Hondę i zajechała kierowcy drogę. Kiedy kierowca się zatrzymał, wyłączyła silnik auta i odebrała kluczyki. Mężczyzna był tak pijany, że nie był w stanie rozmawiać i siedzieć w pionie. Bełkotliwie tłumaczył, że jedzie po żonę do pracy.

Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 45-letni kierowca Hondy miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę „na podwójnym gazie”. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. 

Działdowo:

Kierujący motorowerem marki Yamasaki 64-letni mieszkaniec gminy Rybno został zatrzymany przez policjantów z Lidzbarka w jednej z miejscowości na terenie gminy Rybno. Z podejrzeniem jazdy motorowerem przez nietrzeźwego kierowcę zadzwonił inny mieszkaniec tej gminy. Podczas interwencji policjanci potwierdzili jego przypuszczenia. Kierowca jednośladu miał 2 promile alkoholu w organizmie. 64-latek odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara grzywny i pobawienia wolności do lat 2. Nieodpowiedzialny motorowerzysta musi się liczyć również z zakazem kierowania pojazdami i karą finansową min. 5 tys. zł.

Policja kolejny raz apeluje do kierujących pojazdami o rozsądek i jazdę zgodną z przepisami. Każda osoba wsiadająca za kierownicę po alkoholu nie dosyć że łamie prawo, to stanowi śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Kierowco, pamiętaj, że jeżdżąc po alkoholu ponosisz odpowiedzialność za życie innych.

(ich/jn/rj)