Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Logo KWP

Region: Nie trafił na kładkę i zatrzymał się w rzece, bo był pijany? Świąteczny bilans zatrzymanych nietrzeźwych za kierownicą

Policjanci w regionie zatrzymali do tej pory kilkunastu nietrzeźwych kierujących. Liczba ta, jest o połowę mniejsza w porównaniu do okresu świątecznego ubiegłego roku. Jednak trafili się tacy, którzy pijani narażali bezpieczeństwo swoje i pasażerów.

Braniewo - nie trafił na kładkę i zatrzymał się w rzece. Był pijany?

Zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w rzece Pasłęce policjanci otrzymali dzisiaj tuż północy. Na miejscu ustalili, że kierujący mazdą chcąc skrócić sobie drogę z ulicy Wodnej w Braniewie na bazar miejski próbował przejechać kładką dla pieszych. Celu nie osiągnął i zjechał obok kładki prosto do rzeki. Autem podróżowało kilku młodych mężczyzn. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący osobową mazdą bez zgody i wiedzy właściciela zabrał kluczyki od samochodu i urządził sobie przejażdżkę ulicami Braniewa. W trakcie wojaży chciał przejechać kładką dla pieszych z ulicy Wodnej na bazar miejski. Nie trafił jednak na kładkę tylko zjechał obok niej prosto do rzeki Pasłęki. Kierowca wraz z pasażerami uciekli z auta zostawiając je w wodzie. O fakcie tym poinformował policjantów przypadkowy przechodzień. Teraz funkcjonariusze ustalają dalsze okoliczności zdarzenia. Wstępnie ustalono, kto jechał autem. Dalsze czynności będą dotyczyły ustalenia, czy kierowca był trzeźwy.

Działdowo - uciekali przed policjantami, bo byli pijani

Do policyjnego aresztu trafiło dwóch mężczyzn, którzy chcąc uniknąć kontroli drogowej podjęli próbę ucieczki. Najpierw uciekali samochodem, a następnie postanowili porzucić pojazd i kontynuować ucieczkę pieszo. Po krótkim pościgu policjanci ruchu drogowego zatrzymali uciekinierów. Okazało się że byli oni nietrzeźwi.

Wczoraj około godziny 22.15 w Iłowie Osadzie policjanci ruchu drogowego postanowili zatrzymać do kontroli drogowej osobowego vw. Kierujący samochodem na widok policjantów zatrzymał auto, zawrócił i zaczął uciekać policjantom. Ci pojechali za nim. Po pewnym czasie samochód zatrzymał się, wysiadło z niego dwóch mężczyzn, którzy zaczęli uciekać w pobliskie pola. Funkcjonariusze pobiegli za nimi i po krótkim pościgu zatrzymali obu mężczyzn. Po doprowadzeniu do radiowozu okazało się, że obaj byli nietrzeźwi. Badanie wykazało, że 24-latek miał ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie, a 21-latek ponad 1,5 promila. Mężczyźni wzajemnie obwiniali się o kierowanie samochodem. Do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy mieszkaniec gm. Iłowo Osada oraz jego 3 lata młodszy kolega z powiatu mławskiego zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Ostróda, Morąg - pijany kierowca spowodował kolizję

Wczoraj policjanci z Morąga zostali wezwani do kolizji na jednej z ulic w mieście. Kierowca forda wjechał do rowu. Na miejscu funkcjonariusze sprawdzali wszystkie okoliczności zdarzenia. Z ich pierwszych ustaleń wynika, że Krystian Ż kierując fordem stracił panowanie i wjechał do przydrożnego rowu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 21-letniego kierowcy. Wówczas okazało się, że młody mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że Krystian Ż. nie posiada prawa jazdy.

Teraz mieszkaniec gminy Morąg odpowie za popełnione wykroczenie, a także za jazdę w stanie nietrzeźwości za co może grozić mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Red. af