Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli samochód... i go spalili. Zatrzymani usłyszeli zarzuty

Nowomiejscy policjanci zatrzymali 22-latka, który podejrzany jest o kradzież, a następnie spalenie samochodu, kradzież motocykla, elektronarzędzi, pieniędzy oraz kradzieże z włamaniem do piwnic na terenie gminy Biskupiec. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt na najbliższe 3 miesiące.

W minioną niedzielę (17.05.2020) nowomiejscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży i kradzieży z włamaniem, które miały miejsce na terenie miejscowości Biskupiec. Łupem sprawców padł m.in. samochód osobowy m-ki Renault, w którym znajdowały się elektronarzędzia, pieniądze oraz dokumenty o łącznej wartości ponad 15 tys. złotych, motocykl i kuchenka gazowa. Zaraz po kradzieży sprawcy porzucili motocykl, a samochód spalili na terenie sąsiedniego województwa.

Kryminalni pracujący nad tą sprawą ustali, że przestępstwa te najprawdopodobniej popełnili dwaj mieszkańcy gminy Biskupiec, 22- i 23-latek. Obaj działali w warunkach tzw. „recydywy”. Policjanci ich zatrzymali, przedstawili im zarzuty i odzyskali też część skradzionych przedmiotów.

Jak się okazało, 22-latek ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa przeciwko mieniu. Decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. 23-latek odbywa w tej chwili zastępczą karę aresztu za nieopłaconą grzywnę.

(lm/tm)

  • Zatrzymany prowadzony przez policjantów
    Zatrzymany prowadzony przez policjantów
Ładowanie odtwarzacza...