Policja Warmińsko-Mazurska

Aktualności

Wojewódzkie Statystyki dnia

22.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku11
Wypadki drogowe5
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe51
Nietrzeźwi kierowcy9
20.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku23
Wypadki drogowe6
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach8
Kolizje drogowe50
Nietrzeźwi kierowcy13
19.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe3
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach3
Kolizje drogowe45
Nietrzeźwi kierowcy12
18.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku18
Wypadki drogowe4
Zabici w wypadkach1
Ranni w wypadkach6
Kolizje drogowe40
Nietrzeźwi kierowcy4
15.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku16
Wypadki drogowe7
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach15
Kolizje drogowe64
Nietrzeźwi kierowcy12
14.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku8
Wypadki drogowe9
Zabici w wypadkach2
Ranni w wypadkach11
Kolizje drogowe47
Nietrzeźwi kierowcy4
13.07.2016
Zatrzymani na gorącym uczynku23
Wypadki drogowe10
Zabici w wypadkach0
Ranni w wypadkach14
Kolizje drogowe72
Nietrzeźwi kierowcy12

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Szczytno: BMW uderzyło w drzewo, kierujący prawo jazdy miał jeden dzień. Zginął na miejscu

  Dzisiejszej nocy w okolicach miejscowości Grzegrzółki gmina Pasym, doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. 18-letni kierowca bmw uderzył w przydrożne drzewo i poniósł śmierć na miejscu. Czterej pasażerowie jadący w pojeździe zostali przetransportowani do szpitali w Olsztynie. Kierowca w dniu wypadku odebrał uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

 2. Region: Powiatowe obchody Święta Policji 2016

  Policjanci codziennie dbający o porządek i bezpieczeństwo w miastach i na drogach Warmii i Mazur wchodzą w skład największej formacji resortu spraw wewnętrznych i administracji. Każdego dnia z determinacją, poświęceniem i odwagą narażają swoje życie i zdrowie w trosce o dobro drugiego człowieka. Ich święto przypada 24 lipca, w rocznicę powołania przez Sejm RP w 1919 roku Policji Państwowej. Uroczystości związane z obchodami święta, od połowy lipca odbywają się w poszczególnych powiatach regionu.

 3. Działdowo: Osobówka zderzyła się z ciężarówką. Jednego z kierowców do szpitala zabrał śmigłowiec

  W rejonie skrzyżowania do miejscowości Filice i Niestoja doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego. Na miejsce został wezwany śmigłowiec Lotniczego Portu Ratowniczego, który zabrał jedną z osób poszkodowanych do szpitala w Olsztynie. Miejsce zdarzenie przez kilka godzin było nieprzejezdne. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku.

 4. Rekrutacja do służby w Policji

 5. Dobór do Policji

 6. Nidzica: Kradł w supermarketach kosmetyki do pielęgnacji ciała - został zatrzymany

  W ręce policjantów trafił 27-latek podejrzany o kradzieże w supermarketach. Jego łupem padały tylko kosmetyki do pielęgnacji ciała. Wczoraj usłyszał zarzut. Sprawa jest rozwojowa, bo policjanci otrzymują kolejne zgłoszenia o kradzieżach z udziałem podejrzanego. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 7. Kierownictwo

 8. KWP: W jednym z urzędów zabezpieczyli 188 zestawów komputerowych z podrobionymi licencjami i nielegalnym oprogramowaniem – straty to ponad 200.000 złotych

  Policjanci wydziałów dw. z przestępczością gospodarczą i cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zabezpieczyli w momencie dostawy do jednego z urzędów 188 zestawów komputerowych z podrobionymi licencjami oraz nielegalnym oprogramowaniem wiodącej na świecie firmy informatycznej. Jest to efekt współpracy policjantów z pracownikami jednostki samorządu terytorialnego. Straty producenta szacuje się na ponad 200.000 złotych.

 9. Braniewo, Frombork: Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymów

  Blisko 400 pielgrzymów z całej Europy odwiedziło Frombork, a kolejne międzynarodowe spotkanie już dzisiaj. Nad tym, aby pobyt młodych gości, którzy zmierzają na Światowe Dni Młodzieży przebiegał bez zakłóceń, czuwali policjanci z powiatu braniewskiego.

 10. Olsztyn: Zabezpieczyli 800 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy

  Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 40-latka, który przewoził w aucie 800 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia podatkowego w tym przypadku wynosi ponad 13.000 złotych. Mężczyzna usłyszał zarzut. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.